Wij gebruiken cookies (en daarmee vergelijkbare technieken) om het bezoek en winkelen bij abelswijnen.nl voor jou nog makkelijker en persoonlijker te maken. Met deze cookies kunnen wij en derde partijen jouw internetgedrag binnen en buiten onze website volgen en verzamelen. Hiermee kunnen wij en derde partijen advertenties aanpassen aan jouw interesses en kun je informatie delen via social media. Door gebruik te maken van deze website ga je hiermee akkoord. Lees meer.

Spanje is het drie na grootste wijn producerende land ter wereld. Hier groeien veel verschillende druivenrassen, waardoor het land een groot aanbod wijnen heeft met allemaal een eigen karakter.
Hoe het begon...
Archeologische vondsten wijzen erop dat de Spaanse wijnbouw ver terug in de tijd gaat; tot wel het tweede millennium voor Christus. Duidelijke sporen zijn pas echt gevonden van de Feniciërs, afkomstig uit circa de 19e eeuw voor Christus. Er zijn namelijk veel amfora's gevonden, waarin sporen van wijn zijn aangetroffen.
Vanaf de achtste eeuw voor Christus vond de Griekse kolonisering plaats. Toen werd er begonnen met de systematische aanleg van uitgestrekte wijnbergen.
Een aantal eeuwen later, in de tijd van de Romeinen, is het gelukt om wijnbouw te industrialiseren en deze over het hele Middellandse-Zeegebied te verspreiden. Na de val van de Romeinen lieten de Arabische veroveraars de wijnbouw toe. Echter hebben ze het niet uitgebreid.
In 1492, tijdens de nederlaag van de Moren, heerste er veel verwoestingen en branden. Door het droge klimaat en de ver uit elkaar gelegen wijnstokken hebben deze het verassend genoeg doorstaan.
Tijdens de Spaanse burgeroorlog in de 20e eeuw raakte het land in een politiek en economisch isolement. Hierdoor was er geen concurrentie met wijnen uit het buitenland; de kwaliteit van wijnen hoefden niet verbeterd te worden. Echter, in 1975 werd de wijnbouw meer gemoderniseerd. In 1986 werd Spanje lid van de EU. Dit had een positief invloed op de wijnbouw.
Feiten
- Spanje heeft de meeste wijngaarden ter wereld
- Spanje bezit 1,1 miljoen hectare aan wijngaarden
- Spanje produceert 37 miljoen hectoliter per jaar
- Spanje heeft een grote variatie aan klimaat en landschap
- Spaanse wijnstreken: Rueda, Rioja, Ribera del Duero, Priorat, Valpenas, La Mancha, Somontano, Navarra, Penedès, Rias Baixas
- Spaanse druivensoorten: Airen, Tempranillo, Grenache, Godello, Macabeo, Xarel-Lo, Mazuelo, Graciano
Wijngebieden
De meeste wijngaarden komen in het noorden en oosten van Spanje voor. Bekende gebieden wijn Rioja, Navarra, Ribera del Duero en Valdepeñas. Rioja in noord Spanje staat bekend om haar rode wijnen. La Mancha in centraal Spanje is het grootste wijngebied ter wereld. Het gebied staat vooral bekend om haar witte wijnen van de Airen druif.
Classificatie
Spanje kent een controlesysteem voor de kwaliteit van wijnen. Deze Denominacion de Origen (DO) status geeft de regio, maar ook de kwaliteit van de wijnen aan. De beste DO's krijgen de status DOC: Denominacion de Origen Calificada. Deze benadrukt de goede wijntraditie. Andere kwalificaties die veel voorkomen zijn de Vino de la Tierra, Vino Comarcal en Vino de Mesa. Deze laatste geeft vaak de wat goedkopere wijnen aan.
Druiven
In Spanje worden in totaal 198 druivensoorten toegelaten. Hierbij zijn de Airen, Albariño, Bobal, Garnacha, Graciano, Macabeo (Viura), Mazuelo (Carinena), Mencia, Monastrell, Pardina, Parellada, Tempranillo, Verdejo en Xarel.lo. De meest gebruikte blauwe druif is Tempranillo. Voor wit geldt de Airen.
Zin gekregen in Spaanse wijn? Bekijk dan ons assortiment Spaanse wijnen!

-
Velo Tinto Joven
Tafelwijn uit de Rioja. Fluweelzacht en soepel, met een vriendelijke krudigheid. ..Lees meer
Vanaf € 5,75Carlos Serres Tempranillo Old Vines Rioja DOC 2020
Prachtige Rioja, gemaakt van meer dan 50 jaar oude druivenstokken. Heerlijk rijke wijn met veel diepgang! ..Lees meer
Vanaf € 6,45Carlos Serres DOC. Rioja Gran Reserva 2014
Het paradepaardje van het wijnhuis Carlos Serres. Een krachtige, maar fluweelzachte, harmonieuze rode wijn. ..Lees meer
Vanaf € 16,95Bodegas Piedemonte Old Vines Garnacha Navarra DO
Deze 'limited edition' wijn is één van de paradepaardjes van Piedemonte. Hier worden jaarlijks maar 6000 flessen van gebotteld. ..Lees meer
Vanaf € 12,95Bodegas Piedemonte Chardonnay Navarra DO
Bodegas Piedemonte Chardonnay Navarra DO: een Chardonnay, zoals een Chardonnay zou moeten zijn! Fris en plezierig met een lange afdronk en een licht rokerige toon! ..Lees meer
Vanaf € 7,95Condesa de Leganza Sauvignon Blanc
Een geweldige droge Spaanse witte wijn die menig mens zal weten te waarderen! ..Lees meer
Vanaf € 5,45Piedemonte La Garra Navarra DO
Een echte fruitbom. De passie waarmee deze wijn is gemaakt, proef je helemaal terug! ..Lees meer
Vanaf € 8,75Piedemonte Gamma Cabernet Sauvignon Merlot Tempranillo Navarra DO
Spaanse rode wijn met een duidelijke smaak van gerijpt rood fruit, specerijen en cederhout. ..Lees meer
Vanaf € 6,75Piedemonte Gamma Viura Chardonnay Moscatel Navarra DO
Bodegas Piedemonte Gamma Viura Chardonnay Moscatel Navarra DO zit bomvol tropisch fruit! Heerlijk wijn voor een fijne prijs! ..Lees meer
Vanaf € 6,75La Joven Garnacha Blanco
Ware smaakexplosie uit Spanje. Bestaat voor 100% uit het blanke sap van....blauwe druiven! ..Lees meer
Vanaf € 5,95La Joven Garnacha Tinto
La Joven Garnacha Tinto: een ware smaaksensatie met een mooie balans van fris en rood fruit! ..Lees meer
Vanaf € 5,95Condesa de Leganza Rosado
Heerlijke Spaanse rosé wijn met aroma's van frambozen en kersen! ..Lees meer
Vanaf € 5,45Condesa de Leganza Tempranillo
Krachtige rode wijn uit La Mancha. Modern Spaans in de breedste zin van het woord! ..Lees meer
Vanaf € 5,45Condesa de Leganza Verdejo
Een verrassing in het glas: frisheid en veel fruit zijn de basis van een levendige wijn! ..Lees meer
Vanaf € 5,45Bodegas Piedemonte Cuatro Tierras DO. Navarra Crianza
Smaakvolle wijn van hoge kwaliteit. Krachtig en stoer. Aanrader! ..Lees meer
Vanaf € 8,45Carlos Serres DOC. Rioja Reserva 2015
Top wijn uit de Rioja streek. Elegant in de mond, met goede balans en harmonieuze, krachtige afdronk. ..Lees meer
Vanaf € 12,95Carlos Serres DOC. Rioja Crianza
Deze wijn is elegant in de mond, met een goede balans tussen de houtrijping en fruit. ..Lees meer
Vanaf € 8,75Sabino Tempranillo
Fluweelzacht en soepel, maar toch ook lichtpittig. De mooie ronde tannines, het fruitige karakter en de lichte smaak met een vriendelijke kruidigheid maakt deze wijn het perfecte gezelschap. ..Lees meer
Vanaf € 4,50